Vergisiz Araç Satış Hizmetleri

Vergisiz Araç Satış Hizmetleri

Vergisiz Araç Satış Hizmetleri
25 Mart 2020
Arabanızı nasıl satmak istersiniz?

Türkiye’de çalışma izni bulunan yabancılar, yabancı uyruklu öğrenciler, Türkiye’de ikamet eden yabancı emekliler, diplomatik statüde çalışanlar, Türkiye’ye ilk gelişlerinde yanlarında getirdikleri veya Taxfreecar olarak satın aldıkları araçlarını (otomobil, minibüs, motosiklet) Türkiye’den başka bir yabancıya taxfreecar.net üzerinden kolayca satabilirler.

Firmamızın satış uzmanları aracın satış değerini belirler ve müşterinin talebi üzerine satış için gerekli çalışmaları başlatır. Firmamız Taxfreecar® alım-satım tecrübesi ile bugüne kadar yüzlerce aracın satışına aracılık yapmıştır. Taxfreecar.net, Türkiye’de ve yurt dışında ikamet eden ve Taxfreecar® almaya hak kazanan binlerce üyesi tarafından yoğun ve düzenli olarak ziyaret edilmektedir. Alanında ilk ve en iyi olmanın avantajını gerektiği gibi kullanması nedeniyle Türkiye’de Taxfreecar® satışı için en çok ziyaret edilen web sitesi olmayı başarmıştır. Tüm araç satışlarında araç satış sözleşmesi yapılması esastır.

Normal Satışlar

Aracını satmak isteyen kişi, Taxfreecar.net adresinde TAXFREECAR® SATMAK İSTİYORUM butonuna tıklayarak ulaşılan sayfada Araç Satış Formu üzerinden araç detaylarını ve fotoğraflarını siteye yükler. Araç satılana kadar sitede ücretsiz olarak reklamı yapılır. Aracın fotoğrafları mutlaka yüklenmelidir aksi halde almak isteyenler karar vermeyebilir. Teknisyenlerimiz, fotoğrafı olmayan müşterilerimiz için aracın bulunduğu konumda profesyonel fotoğraflarını çeker (ücretli bir hizmettir) ve hemen satış için web sitesine kaydeder. Araç için müşteri bulunması durumunda, firmamızın yabancı dil bilen satış temsilcileri tarafından araç, yerinde veya duruma göre ortak bir yerde potansiyel alıcıya gösterilir.

VIP Özel Satış

Acil satılması gereken veya satılması zor olan özel otomobillerin (Hummer, Porsche, Ferrari gibi lüks otomobiller) satışları aşağıdaki adımlarla hızlı bir şekilde sonuçlandırılır.
  • Firmamızın teknisyenleri aracın bulunduğu yerde profesyonel kameralarla fotoğraflarını çekerler.
  • Arabanın fotoğrafları ve detayları taxfreecar.net ana sayfasında SİZİN İÇİN SEÇİMLERİMİZ bölümünde yer almaktadır.
  • Türkiye genelinde yabancılar tarafından en çok okunan 2 gazetede araç detayları satış ekibinin takibinde yayınlanmaktadır.
  • Avrupa’da arabaların online olarak satıldığı en iyi web sayfalarında araba detayları satışa sunulmaktadır.
  • Site üyelerine araç satışı ile ilgili yetkili mail yolu ile bilgi verilir.
  • Satılık aracın detayları Türkiye’deki tüm konsolosluklara iletilir.
  • HD kalitesinde son teknoloji kameralarla yeni otomobil için İngilizce ses kaydı ile ticari çekimler hazırlandı. Web sitesindeki ilana video kaydının linki eklenmiştir. Örnek uygulamaları görmek için lütfen aşağıdaki linklere tıklayınız.
  • Araç için müşteri bulunması durumunda, firmamızın yabancı dil bilen satış temsilcileri tarafından araç, yerinde veya duruma göre ortak bir yerde potansiyel alıcıya gösterilir.
  • VIP Direkt Satış hizmeti ücretli bir hizmettir ve sözleşme kapsamında verilmektedir.

Vekaleten Satışlar

Aracın satış tarihinde Türkiye’de bulunmayacak olan yabancıların araçları vekalet ile ve şirketimizce anlaşmalı olarak satılabilir. Alınan satış bedeli, satış sonrası banka aracılığıyla araç sahibinin hesabına aktarılır. Bu sayede yabancı müşteriler kısa sürede olmasa bile araçlarını gerçek değerinde ve sorunsuz bir şekilde satma şansına sahip olurlar. Araç, firmamızın bir sahasında teşhir edilmek üzere 45 gün boyunca Vekaleten Satış esnasında, ücretsiz olarak park edilmektedir.

Konsinye Satış

Dileyen yabancı müşterilerimiz araçlarını teşhir için firmamıza teslim edebilir veya araçlarını herhangi bir yerde bırakabilir ve daha sonra müşterilerini aracın bulunduğu yere götürmeyi talep edebilirler. Arabanın tanıtımı her koşulda düzgün bir şekilde yapılır; satışlar sorunsuz ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.

Aracın Şirketimiz (9Ekim Limited Şirketi) Tarafından Kendiliğinden Alınması

Satışa sunulan aracın marka, model ve özellikleri satış departmanına gelen taleplere uygun olduğu takdirde, şirketimizin kendisi tarafından mutabık kalınacak bir bedel ile satın alınabilir.

Barter ile Satışlar

Aracınızı değiştirmek istiyor ancak alıcı aramak istemiyorsanız, aracınızı firmamıza verebilir ve ardından taxfreecar.net sitesinde bulduğunuz bir aracı satın alabilir veya yurt dışından sipariş verebilirsiniz. Gerekirse üzerinde fark ödenerek hisse alınır. Bu sayede aracınızı hemen takas ile satarsınız.

Triptik Belgeli Araç Satışı

Turistik istisna kapsamında hudut kapılarından 6 ay veya daha kısa sürelerle verilen triptik izin belgesi ile Türkiye’ye gelen orijinal yabancı plakalı araçların yabancıdan yabancıya kapsamında satışı (örneğin vatandaşlarımızın yaz tatilinde kendi araçlarını getirmeleri).

Hizmetlerimizden Bazıları

Online profesyonel temsilcilerimiz dünyanın en büyük bazı markalarıyla çalışmıştır. 9Ekim Gümrük Müşavirliği firması 1989 yılında şahıs firması olarak kurulmuştur. 1993 yılında Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Müsteşarlığı'na bağlı resmi ve lisanslı Gümrük Müşavirlik Limited Şirketi olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır.
Şartlar ve Koşullar
DMCA.com Protection Status
tr_TRTurkish