Özürlü Araç Lojistik ve Gümrükleme Hizmetleri

Özürlü Araç Lojistik ve Gümrükleme Hizmetleri

Özürlü Araç Lojistik ve Gümrükleme Hizmetleri

Özel tertibatlı engelli otomobili ithalatı için, otomobil Türkiye’ye getirilmeden önce engelli kişinin bizzat kendisi, vasisi veya temsil yetkisini haiz kişiler tarafından Ticaret Bakanlığınca yetkilendirilen Ankara Gar Gümrük Müdürlüğü, Yeşilköy Oto İhtisas Gümrük Müdürlüğü, İzmir Alsancak Yolcu Salonu Gümrük Müdürlüğü, Gebze Gümrük Müdürlüğü, Malatya Gümrük Müdürlüğü, Rize Gümrük Müdürlüğü, Mersin Gümrük Müdürlüğüne müracaat edilmeli. Müracaatlar her ayın ilk salı günü Gümrük komisyonu tarafından yapılmakta ve onay gören müracaatlarda engelliye kişiye 6 ay geçerli olan Özel tertibatlı engelli otomobili ithalatı izin belgesi verilmektedir.

Akabinde müracaat sahibi Almanya’dan 3 yaşa kadar ve yurtdışından getirmeyi düşündüğü veya yurt dışından satın almayı düşündüğü ortopedik engelli aracının bulunduğu yılı itibariyle gümrük bakanlığı tarafından her dönem yenilen belirlenen gümrüklenmiş değerini aşmayan ( 2023 yılı itibari ile  bu rakam 1.075.000 TL ) aracını bulur akabinde firmamız aracı özel araç taşıyan tırlar ile Türkiye ye getirir ve gümrükleme işlemlerinin yapılacağı ilk müracaat edilen Gümrük idaresine sevk eder ve Engelli oto sahibi hiçbir vergi ödemeden aracını ithal eder.

Bu Engelli aracı sıfır vergisiz ithalat hakkından yararlanacak kişinin ortopedik bir engelinin olması gerekir. Zihinsel engelliler (tekerlekli sandalye ile taşınan zihinsel engelliler hariç) ,körler, sağırlar, böbrek hastaları, kalp hastaları vs bu kapsama girmez. Ortopedik engel ise doğuştan veya sonradan herhangi bir nedenle, iskelet, kas ve sinir sistemindeki bozukluklar sonucu bedensel yeteneklerin çeşitli derecelerde kaybedilmesi nedeniyle alt ve üst ekstremite sakatlığını olanları kapsamaktadır.

Hizmetlerimizden Bazıları

Online profesyonel temsilcilerimiz dünyanın en büyük bazı markalarıyla çalışmıştır. 9Ekim Gümrük Müşavirliği firması 1989 yılında şahıs firması olarak kurulmuştur. 1993 yılında Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Müsteşarlığı'na bağlı resmi ve lisanslı Gümrük Müşavirlik Limited Şirketi olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır.
Şartlar ve Koşullar
DMCA.com Protection Status
tr_TRTurkish