Yabancıya Misafir Araç Satışı

Yabancıya Misafir Araç Satışı

Yabancıya Misafir Araç Satışı

Türkiye’de misafir plaka araç sahibi olup çalışma izni olan yabancılar, yabancı uyruklu öğrenciler, Türkiye’ye yerleşmiş emekli yabancı uyruklular ve diplomatik kişiler Türkiye’ye ilk gelişlerinde beraberinde getirdikleri ya da Türkiye’den Taxfreecar® hükmünde satın aldıkları araçları (otomobil, minibüs, motosiklet) taxfreecar.net aracılığıyla bir başka yabancıya kolayca satabilirler.

Türkiye’de Çalışma ve sosyal Güvenlik Bakanlığından alınmış çalışma izni olan yabancılar, YÖS statüsünde olan yabancı uyruklu öğrenciler, Türkiye’ye yerleşmiş yurt dışından emekli orijinal yabancı uyruklular ( yurt dışından emekli Türk soylu mavi kart hamili emekliler hariç ) ve diplomatik statüde bulunan kişiler ( fahri konsoloslar hariç ) Türkiye’ye ilk gelişlerinde beraberinde getirdikleri ya da Türkiye’den Taxfreecar® hükmünde satın aldıkları araçları (otomobil, minibüs, motosiklet) taxfreecar.net aracılığıyla bir başka yabancıya Türkiye’de mukim konsolosluklarda satabilirler.

Aracını satacak yabancı müşterinin talebiyle firmamız satış uzmanları, aracın satış değerini belirler ve satış için gerekli çalışmayı başlatır. Firmamız Taxfreecar® by 9Ekim Group mavi plaka araç alım-satımı konusundaki deneyimi sayesinde bugüne kadar yüzlerce aracın satışına destek olmuştur. 1996 yılında kurulmuş bulunan Taxfreecar.net isimli web sitemiz, Türkiye’de ve yurtdışında yerleşik tax free car araç alma hakkı olan binlerce üyesi tarafından yoğun ve düzenli olarak ziyaret edilir. Alanında ilk ve en iyi olmanın avantajını gerektiği gibi değerlendirdiği için de Taxfreecar® satışında Türkiye’nin en çok ziyaret edilen web sitesi olmayı başararak aylık gösterim sayısı ortalama 100.000 yabancı ziyaretçiye ulaşmıştır.
Firmamız, yurtdışı temsilciliklerinde görevli diplomatlarımız, subay, astsubay ve ataşelerimize Türkiye’den vergisiz uygun fiyatlı araç temini ve araçların yurtdışına ihracatı ve lojistik hizmetleri de vermektedir.

Taxfreecar® Satmanın 7 Yöntemi

1) Standart Satış

Yabancıdan yabancıya, mavi plaka olarak otomobilini satmak isteyen yabancı kişi öncelikle sitemize üye olup akabinde Taxfreecar.net adresindeki + Arabamı Sat ikonuna tıklayarak (üyelik gerekli) ulaştığı sayfadaki Araç Satış Formuyla araca ait bilgileri ve resimleri siteye yükler. (Varsa araç ekspertiz raporu fotoğraflarını ekler). Araç satılana kadar sitede ücretsiz olarak yayınlanır. Aracın resimleri mutlaka yüklenmelidir aksi halde satın almak isteyenler karar veremez. Elinde resim olmayan veya kötü görüntüye sahip fotoğraflar olan yabancı müşterilerimiz için Beylikdüzü Autopia’da bulunan profesyonel fotoğraf stüdyosunda profesyonelce stüdyo çekimi yapılıp (bu hizmet indirimli olarak ücretlidir), anında satış için web sitesine kaydederler. Araca müşteri bulunması durumunda araç duruma göre yerinde veya ortak bir noktada potansiyel alıcıya firmamızın yabancı dil bilen satış temsilcilerince sunum yapılır.

2) VIP ÖZEL Satış (*)

Acilen satılması gereken ya da satışı zor olan özel araçların (Hummer, Porsche, Ferrari gibi lüks araçlar) satışı aşağıdaki adımlarla hızla sonuçlandırılır.

 • İstanbul, Beylikdüzü Autopia da bulunan profesyonel fotoğraf stüdyosunda profesyonelce fotoğraflayıp (bu hizmet indirimli olarak ücretlidir), anında satış için web sitesine kaydederler.
 • Fotoğraflar ve mavi plaka araba ya ait bilgiler taxfreecar.net’in ana sayfasında bulunan SİZİN İÇİN SEÇTİKLERİMİZ bölümüne yerleştirilir.
 • Araç bilgileri, Avrupa’nın online oto satışı yapan en iyi web sayfalarında satışa çıkarılır.
 • Site üyeleri izinli mailing yolu ile aracın satışı hakkında bilgilendirilir.
 • Aylık 100.000 gösterim alan tüm sosyal medya platformlarında sunulur. Ayrıca Instagram @taxfreecar, facebook reklam, facebook yabancı expat grupları vs. sosyal medya hesaplarımızdan da paylaşılır.
 • Türkiye’deki tüm yabancı konsolosluklara email yolu ile satılık misafir plaka aracın bilgileri ulaştırılır.
 • Aracın HD kalitesinde son sistem kameralarla İngilizce seslendirmeli tanıtım reklam çekimi yapılır. Video kaydının linki aracın web sitesindeki ilanına eklenir. Örnek uygulamaları görmek için lütfen aşağıdaki linklere tıklayın.
  Örnek1: http://www.youtube.com/watch?v=8G6d1nOcElg
  Örnek2: http://www.youtube.com/watch?v=v8dRNi7TdL8
 • Müşteri bulunması durumunda araç bulunduğu yerde veya ortak bir noktada potansiyel alıcıya firmamızın yabancı dil bilen satış temsilcilerince sunum yapılır.

(*) VIP Direkt Satış hizmeti ücretlidir ve sözleşme dâhilinde verilir.

3) Vekaleten Satış yabancı adına mavi plaka oto satış

Aracın satış tarihinde Türkiye’de bulunması güç olan yabancı expata ait mavi plaka otomobili firmamız tarafından vekaleten ve sözleşme dahilinde satışı mümkündür. Satış sonrası, alınan araç satış bedeli araç sahibine banka yolu ile havale edilir. Bu sayede yabancı müşteriler araçlarını kısa sürede olmasa da gerçek değerine ve hiçbir sorunla uğraşmadan satma şansına sahip olur. Vekâleten Satış için araç, firmamıza ait bir alanda teşhir için 45 gün boyunca ücretsiz olarak park edilir.

4) Konsinye Satış

Dileyen yabancı expat müşteriler yabancıdan yabancıya satılık araçlarını Türkiye ofis veya Almanya-Köln de bulunan yerlerimizde teşhir için firmamıza teslim edebilir ya da araçlarını diledikleri yere bırakıp mavi plaka araba satın alacak potansiyel müşterileri otomobilin olduğu adrese götürülmesini isteyebilir. Her koşulda aracın sunumu gerektiği gibi yapılır; satış, güvenli ve sorunsuz şekilde gerçekleşir.

5) Aracın Firmamız (9Ekim Limited Şirketi) Tarafından Bizzat Satın Alınması

Satılık aracın markası, modeli ve özellikleri satış bölümüne ulaşan taleplere uygunsa, firmamız tarafından anlaşılacak bedelle bizzat satın peşin olarak alınabilir.

6) Takas Yoluyla Satış

Mavi plaka misafir aracınız değiştirmek ancak bunun için yabancı alıcı aramak istemiyorsanız, aracınızı firmamıza peşin paraya sayarak verip, gerekirse üzerine fark ödeyerek taxfreecar.net sitesinde bulduğunuz ya da yurtdışı stoklarımızdan sipariş ettiğiniz veya ön sipariş sıfır konfigürasyon dahili bir aracı alabilirsiniz. Bu şekilde aracınızı beklemeden takas yoluyla hemen satmış olursunuz.

7) Triptik Belgesi ile Gelen Araçların Satışı

Türkiye’ye turistik muafiyet kapsamında 6 ay veya daha kısa süreli sınır kapılarından verilen triptik izni ile gelen orijinal yurtdışı plakalı (örneğin Almanya’da çalışan vatandaşlarımızın yaz tatilinde getirdikleri kendi araçları) araçların Taxfreecar® kapsamında satışı T.C. Gümrük Müsteşarlığı’nca yasaklanmıştır. Bu tip araçlar sadece ihracat kaydı ile Türkiye dışındaki ülkelere asli memleketinde leasing veya herhangi bir borcu olmamak kaydı satılabilir.

Tüm araç satışlarında araç satış sözleşmesi düzenlenmesi esastır. Yurtdışından müşteri bulunması durumunda aracın yurtdışına ihracı konusunda gümrükleme işlemlerinde destek ve hizmet verilir.


Türkiye’de misafir plaka araç sahibi olup bu aracı başka bir yabancıya mı satmak istiyorsunuz?

Türkiye’de mavi plaka otomobil satışı iki yöntemle olmakta olup her iki yöntemde firmamız A-Z’ye anahtar teslim şeklinde hizmet sunmaktadır.

Türkiye’de üstüne kayıtlı misafir araç statüsünde olan MA plakalı aracın yine Taxfreecar araç satın alma hakkı olan (sıkça sorulan sorular) bir yabancıya Türkiye’de bulunan konsolosluktan satış devir şeklinde olmakta ve bu durumda satışlarda firmamız yabancıdan yabancıya satış devri konusunda sorunsuzca hizmet sunmakta aynı zamanda web sitemizin araç listesi sayfasında bulunan arama motorunda Ülke/Türkiye stok seçildiğinde Türkiye sınırları dahilinde yabancıdan yabancıya satılan araçları inceleyebilirler.

Link; taxfreecar.net/arac-listesi/?country=turkey

Yurtdışından turistik kolaylıklar triptik statüsünde gurbetçilerin orijinal yurtdışı plakalı olarak getirdikleri araçların yabancıdan yabancıya satışı yasaktır.

 

Hizmetlerimizden Bazıları

Online profesyonel temsilcilerimiz dünyanın en büyük bazı markalarıyla çalışmıştır. 9Ekim Gümrük Müşavirliği firması 1989 yılında şahıs firması olarak kurulmuştur. 1993 yılında Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Müsteşarlığı'na bağlı resmi ve lisanslı Gümrük Müşavirlik Limited Şirketi olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır.
Şartlar ve Koşullar
DMCA.com Protection Status
tr_TRTurkish