Hakkımızda

9Ekim Grup kimdir?

9Ekim firması İstanbul Ticaret Odası güncel kayıtlarından kontrol edileceği üzere 1995 senesinden beri aralıksız olarak faaliyette olan (Ticaret sicil no 337702 sayfa 35329 Kasım 1995) T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı olarak Gümrük Müşavirliği statüsünde yarı kamu görevi gören bir grup firmasıdır. 9Ekim Grup firması İstanbul Atatürk Hava Limanında yerleşik ofislerinde Almanca ve İngilizce bilen deneyimli personeli ile Resmî Lisanlı Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetleri, Vergisiz yabancıdan yabancıya araç alım, satım, Mavi plaka kayıt ve tescil işlemleri konusunda 25 yılı aşkın süredir güvenle hizmet veren bu alanda Türkiye’nin öncü kurumsal firmasıdır. Hizmette bulundukları uluslararası firmalardan edindikleri tecrübeler ve yüzlerce yazılı ve fiziki teşekkür referansları mevcuttur.

 

Türkiye’de başta İstanbul’da son birkaç senedir türeyen bazı kişilerin kurumsal yapı çağrıştırılarak oluşturduğu kişisel oluşumlarla firmamızın taklitleri çoğalmış, firmamız web siteleri içerikleri birebir kopyalanarak emek hırsızlığı şeklinde izin alınmadan çalınmış ve gerçekte olmayan firma geçmiş tarihleri ve olmayan resmî gümrük müşavirlik izin belgeleri ile böyle bir eski tarih ve izin belgeleri varmışçasına, müşterileri yanıltarak hizmet sunulmaya çalışıldığı ve çokça da sorunlarla karşılaşıldığı bariz olarak gözlemlenmiştir. Resmî gümrük müşavirlik belgesine ve Ticaret Odası kayıt tetkiklerinden tespit edilecek köklü 20 yılı aşkın resmi bir firma geçmişine sahip olmayan bu kişi ve kurumlarla firmamızın bir alakası yoktur. Almanya kökenli olan firmamız da iyi derecede Almanca, İngilizce bilen uzmanlar tarafından koordine edilmektedir. 9Ekim Grup şirketinin Almanya Köln ve Düsseldorf’ta kendi iştirakleri mevcuttur.

Hizmet Felsefesi

Profesyonel bir organizasyonunun ayakta kalması ve başarısını sürekli kılması için iş ahlâkının ilkelerine (güven, dürüstlük, dakiklik, müşteri çıkarlarına öncelik tanıma, kalite standartlarını koruma vb.) uyması gerekir. Bir aile şirketi olan 9Ekim, bu ilkelere sıkı sıkıya bağlılığı sayesinde, hizmet verdiği uluslararası ve yerli sermayeli birçok firmanın güvenini kazandı.

Takip edin

Hizmet alanı

"
Yabancıdan Yabancıya Taxfreecar® (mavi plaka) temini, satış, alış, takas, satışa aracılık.

Vergisiz Araç Alma Testi Yapın!

Temel Hizmetlerimiz

 • Taxfreecar® statüsündeki araçların resmi gümrük müşavirlik işlemleri, yurtiçi girişi, Türk plakasına çevrilmesi, plaka ruhsat ve aracın trafiğe çıkış sürecine kadar olan işlemler.
 • Taxfreecar® alım-satımlarında tüm devir ve kayıt işlemleri, Turing mavi karne hizmetleri.
 • Yabancıdan Yabancıya Taxfreecar® (mavi plaka) temini, satış, alış, takas, satışa aracılık.
 • Yurt dışından Türkiye’de bulunan yabancılara taxfreecar statüsünde Ön siparişle yeni ve kullanılmış otomobil ithalatı (Almanya’daki mukim çözüm ortağı ve iştirakler işbirliği ile).
 • Türkiye’de satılan veya takas yolu ile değiştirilmesi düşünülen taxfreecar araçların peşin para, konsinye yolu ile değerlendirilmesi. Satılması düşünülen aracın Almanya’da showroomda satıca adına sergilenerek satışına yardımcı olunması.
 • Almanya’dan Türkiye’ye düzenli seferler doğrultusunda sadece Otomobil taşıyan Treyler ile Uluslararası Araç nakliyesi. Karayolu Uluslararası otomobil nakliyesi ve lojistik hizmetleri.
 • Kapıdan kapıya dünyanın her ülkesine konteynır ve deniz yolu ile milletlerarası araç nakliyesi hizmeti.
 • Dünyanın her bölgesine UÇAK ile uluslararası araç nakliyesi.
 • Lüx araçların özel kapalı kasa ile uluslararası otomobil nakliye hizmeti.
 • Yurtdışına kesin çıkış durumunda deniz, karayolu veya bizzat sürülerek yurdu terk edecek Taxfreecar® statüsündeki araçlar için yurtdışı çıkış gümrük müşavirliği işlemleri, aracın Türkiye’deki gümrük ve trafik kurumlarındaki kayıtlarının kapatılması, trafik ilişik kesme belgesinin alınarak, pasaporttan düşülmesi.
 • Konsolosluk çalışanlarına ait Taxfreecar® veya diplomatik muafiyetli şahıslara tahsis edilmiş ve Dışişleri Bakanlığı takrir belgeli otomobillerin gümrük, yurtdışı transit veya giriş ve çıkış işlemleri.
 • NATO, Yabancı Basın, Spor kulübü yabancı Sporcuların Taxfreecar statüsünde araçlarını Türkiye’de kullanabilmeleri için Türkiye’de kayıt, plaka, tescil, Gümrükleme hizmetleri.
 • Yurtdışı temsilciliklerinde görevli diplomat, subay, astsubay ve ataşelerimize Türkiye’den yabancıların satmış oldukları, Taxfreecar® araçların temini.
 • Bu araçların adlarına yurtdışına çıkışı (ihracat), kesin dönüşlerinde ülkeye girişi (ithalat) ve her türlü lojistik hizmetleri.
 • Normal araç ithalatına ait Gümrükleme Hizmetleri (T.C vatandaşlarının Gümrük vergileri ödenerek sıfır araç ithalat işlemleri, otomobil millileştirme).
 • Antika otomobil ithalatına ait Gümrük müşavirlik hizmetleri.
 • Kazakistan, Gürcistan, Özbekistan, Azerbaycan, Rusya, Afrika gibi ülkelerde satmak amacıyla Türkiye’den Taxfreecar statüsünde bulunmuş araçların satın alınması durumunda oluşacak çıkış işlemleri ve uluslararası geçici plaka ile sigorta poliçelerinin temin edilmesi.
 • Bedelsiz araç ithalatı, lojistiği, (Türkiye’ye kesin dönüş) danışmanlığı.
 • Araç sigorta hizmetleri, (KASKO ve Zorunlu Trafik Sigortası, uluslararası nakliye sigortası).
 • Yurtiçi ve yurtdışı geçici araç ve ev eşyası depolama hizmetleri.
 • Gümrükle ilgili sorunlarda hukuki danışmanlık.
 • Özürlü araç lojistiği ve danışmanlığı.
 • 9Ekim’in Grup firması ile yabancı personel çalışma müsaadesi ve ikamet izinleri danışmanlığı, yabancı personele çalışma izni alınması.
 • 9Ekim’in diğer grup firmaları ile uluslararası kapıdan kapıya ev eşyası nakliyesi ve Ev Eşyası Gümrükleme hizmetleri.
0

Yılı aşkın

İş tecrübesi

0
Uzman
0 b
Yapılan hizmet
0
Farklı lokasyon

Ekibimiz

 • Alanında titizlikle çalışır
 • Müşteri memnuniyetine odaklıdır
 • İşlerinde özverilidir
 • Markamıza sadıktır
 • Hizmetimize yüksek bağlılık ile motive olur
Uluslararası firma ve kuruluşlar.

Efes Pilsen, Coca Cola, Citi Bank, Deutsche Bank, Bayer, Nova Nordisk, 3M,Amerikan Konsolosluğu, ABN Ambro Bank, Suudi Arabistan Konsolosluğu, NATO, Levis, AİG sigorta, Bayer, Los Angeles Time, Vodafone gibi birçok uluslararası firma ve kuruluşlarla, Türkiye’de yaşayan birçok yabancı uyruklu şahıs 9ekim’in gümrük müşavirliği, lojistik ve relocation hizmetlerinden yararlanmayı tercih etti. Tercihleriyle yanılmadılar çünkü 9ekim, hizmet kalitesi ile müşteri beklentilerini karşılamakla kalmadı, yanlış (ya da eksik) bilgilendirmeden kaynaklı zaman ve cezai işlemlerin önüne geçerek müşterilerinin haklarını korudu. Firmamızdan araç ve hizmet satın almış bazı Müşterilerimize ait portföyü incelemek için referanslar sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Müşteri gizliliği acısından Detaylı içeriğe sahip master referans ve teşekkür yazıları talep üzerine tarafınıza sunulacaktır.

Yasal Hatırlatma:

Web sitesinin içeriği (araç, mevzuat, kanun vs.) bilgi vermek amacıyla oluşturulmuştur. Herhangi bir şekilde yol gösterme ya da tavsiye niteliği taşımaz. Sitede yer alan bilgilerin doğru ve güncel olabilmesi için özel bir dikkat ve çaba gösterildiği halde, kullanılan kaynaklar ya da kişisel hatalar veya kanun değişiklikleri nedeniyle yanlışlıklar olabilir. 9Ekim Grup Limited Şirketi, bu tip durumlarda herhangi bir sorumluluk taşımaz.

Sıkça Sorulan Sorular

Foreigners have right to buy only one piece of Taxfreecar®. Essence and formula of the work is as follows: 1 piece of work permit = 1 piece of Taxfreecar®.

If there is not any deficiency in the required documents to be provided by you, customs transactions take 1-2 day(s), roadworthiness certificate takes 1 day, finance, traffic registration, automobile registration and license plate transactions take 3 days. It takes totally 5/7 business days in case there is no business traffic in the Customs and Traffic Departments and no delay in sending in the postal service.

Foreigners, who have resided by buying a house in the south coasts and have residence permit which they have received from their registered police department, foreigners branch, have right to get Taxfreecar® only when they are retired. Current Customs Law does not allow them to get Taxfreecar® with residence permits which they receive from police departments in the place where they reside, only by buying or renting a house. However, retired foreigner can get such permit.

It is conditional to get guarantee letter for all vehicles whether they are zero kilometer or new, subject of guarantee is mentioned in detail in our web site. However, they can buy normal vehicles with Turkish license plate whose taxes were paid in the aforementioned case.

Prices of the vehicles, which you like in our web site, are net Istanbul customs delivery prices and any amount is not collected other than this. Sale and purchase of the vehicle takes maximum 2 business days, customs and traffic transactions of the vehicle take averagely 1 week.

Even if you buy the vehicle from the domestic and also from the abroad, you are obliged to pay the guarantee, review the sections related to the subject carefully in the section of USEFUL INFORMATION.

We have Taxfreecar® service and vehicle shipment to the other provinces and counties such as Antalya, Fethiye, İzmir, Kaş, Bodrum, Didim, Muğla.

Customs, Automobile Registration & License Plate, Traffic Insurance, Vehicle Inspection, Touring Carnet and service charge amounts approximately 800-1200 Euro other than own price of the vehicle. Furthermore, Cash Guarantee or Bank Guarantee Letter, which is determined according to Model Year and Engine Size, is demanded by Touring and Automobile Club of Turkey for the vehicle which is demanded to be bought. It can be deposited in USD, EURO or TRY into the accounts determined by Touring.

It can be stayed for maximum 6 months by a vehicle with foreign license plate. Triptyque is the name of period recorded into the passport for such vehicles in the customs. Even if this period exceeds 1 day, its penalty is twice of taxed value of the vehicle. Penalty is not imposed upon the documentation of excused delays due to disease, accident, death, natural disasters, to the customs directorate.

It is given until expiration date of the work permit. When aforementioned work permit is extended, your residence permit is also extended from Police Department by us.

Vehicles in the status of Taxfreecar®, for which traffic discharge certificate has been received by closing its records in Turkey, can be carried to the abroad and can be sold in the abroad.

The documents, which are required in Taxfreecar® transactions, vary according to your status in Turkey. In case you sign agreement about “door-to-door delivery of Taxfreecar®” with our company, required documents shall be sent to your party.

Touring guarantee rates have been submitted as list in our web site, please click TOURING GUARANTEE LIST for reviewing. Furthermore, in case you select any car for sale, you can get both guarantee rate of vehicle and also detailed information about the guarantee by clicking “Guarantee Amounts For Vehicles From Foreigner to Foreigner” under the photograph of car for sale.

Residence permit enables you not to get visa in entry and exit of Turkey, to rent a house, to open account in the banks and to use it as an official document in many similar transactions. We can call it as your identity card in Turkey. Due to the fact that acquiring Turkish citizenship is subject to a separate legislation, whether your being owner of residence provides any benefit or not is assessed by Ministry of Internal Affairs.

Online profesyonel temsilcilerimiz dünyanın en büyük bazı markalarıyla çalışmıştır. 9Ekim Gümrük Müşavirliği firması 1989 yılında şahıs firması olarak kurulmuştur. 1993 yılında Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Müsteşarlığı'na bağlı resmi ve lisanslı Gümrük Müşavirlik Limited Şirketi olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır. Şartlar ve Koşullar