Hakkımızda

9Ekim Grup kimdir?

9Ekim Babadan Oğula geçen bir Aile şirketidir.
Kurucumuz Hasan Fuat Erbil Almanya’ya ilk giden gurbetçilerdendir.

İstanbul Ticaret Odası güncel kayıtlarından kontrol edileceği üzere 1995 senesinden beri aralıksız olarak faaliyette olan (Ticaret sicil no 337702 sayfa 35329 Kasım 1995) T.C. Gümrük ve Ticaret Bakanlığına bağlı olarak Gümrük Müşavirliği statüsünde yarı kamu görevi gören bir grup firmasıdır. 9Ekim Grup firması İstanbul Atatürk Hava Limanında yerleşik ofislerinde Almanca ve İngilizce bilen deneyimli personeli ile Resmî Lisanlı Gümrük Müşavirliği ve Lojistik Hizmetleri, Vergisiz yabancıdan yabancıya araç alım, satım, Mavi plaka kayıt ve tescil işlemleri konusunda 25 yılı aşkın süredir güvenle hizmet veren bu alanda Türkiye’nin öncü kurumsal firmasıdır. Hizmette bulundukları uluslararası firmalardan edindikleri tecrübeler ve yüzlerce yazılı ve fiziki teşekkür referansları mevcuttur.

Türkiye’de başta İstanbul’da son birkaç senedir türeyen bazı kişilerin kurumsal yapı çağrıştırılarak oluşturduğu kişisel oluşumlarla firmamızın taklitleri çoğalmış, firmamız web siteleri içerikleri birebir kopyalanarak emek hırsızlığı şeklinde izin alınmadan çalınmış ve gerçekte olmayan firma geçmiş tarihleri ve olmayan resmî gümrük müşavirlik izin belgeleri ile böyle bir eski tarih ve izin belgeleri varmışçasına, müşterileri yanıltarak hizmet sunulmaya çalışıldığı ve çokça da sorunlarla karşılaşıldığı bariz olarak gözlemlenmiştir. Resmî gümrük müşavirlik belgesine ve Ticaret Odası kayıt tetkiklerinden tespit edilecek köklü 30 yılı aşkın resmi bir firma geçmişine sahip olmayan bu kişi ve kurumlarla firmamızın bir alakası yoktur. Almanya kökenli olan firmamız da iyi derecede Almanca, İngilizce bilen uzmanlar tarafından koordine edilmektedir. 9Ekim Grup şirketinin Almanya Köln ve Düsseldorf’ta kendi iştirakleri mevcuttur.

Hizmet Felsefesi

Profesyonel bir organizasyonunun ayakta kalması ve başarısını sürekli kılması için iş ahlâkının ilkelerine (güven, dürüstlük, dakiklik, müşteri çıkarlarına öncelik tanıma, kalite standartlarını koruma vb.) uyması gerekir. Bir aile şirketi olan 9Ekim, bu ilkelere sıkı sıkıya bağlılığı sayesinde, hizmet verdiği uluslararası ve yerli sermayeli birçok firmanın güvenini kazandı.

Kurucumuz
Hasan Fuat ERBİL (1924 - ∞)
Bad Hersfeld / Almanya
Takip edin

Ekibimiz ile Tanışın

Hasan Fuat Erbil
Chairman of the Board
Tahir Erbil
Licensed Customs Broker by the Ministry of Customs
E-MailTelefon
Şükran Erbil
Licensed Customs Broker by the Ministry of Customs
E-MailTelefon
Fuat Deniz Erbil
Customs Broker
E-MailTelefon
Selin Erbil
Operation & Logistic Specialist
E-MailTelefon
T.Kemal Erbil
Licensed Customs Broker by the Ministry of Customs
E-MailTelefon
Zeynep Telatar
Operation Manager & Relocation Specialist
E-MailTelefon
Can Merdioğlu
English Operation Advisor
E-MailTelefon
Ertan Gök
Luxary Cars Sales Manager
E-MailTelefon
Emel Yenigül
Accaouting Manager
Yağız Güçlü
Ofiicial Web Site Manager Assistant
E-Mail
Sevil Eskicioğlu
Lawyer
Şerafettin Tekindir
Lawyer
… and the another Team

Tüm Hizmetlerimize Göz Atın!

Açık ve net olarak belirlenmiş kurallarımız vardır. Kuralların ve Gümrük Mevzuatı dışına çıkmayız. Deneyimli Gümrük Müşavir personel ve departmanlar sayesinde hızlı karar alır ve çözümsel yaklaşımlar ışığında kurumsal hizmet veririz.

Türkiye'de Araç Lojistik ve Gümrükleme Hizmetlerinde 32.yıl

Araç Gümrüklemesi ve Lojistik Konusunda Türkiye'de 50'ye Yakın Ana Başlık Altında Hizmet Sunan Deneyimli Tek Firma
Şirket Kültürü ve Misyonu
Yurtiçi ve yurtdışında 1993 yılından beri sunmuş olduğumuz Araç Gümrük Müşavirliği ve Lojistik hizmetlerinde Türkiye’de en güvenilir ve en verimli çözümler sunarak müşterilerimiz için değer ve farklılık yaratmalarına yardımcı olmak, hizmet kalitesinden ödün vermeyerek, kazanılan güvenilirlik ve saygınlığı devam ettirerek, konusunda bir numaralı tercihi olmaya devam etmektir.
Kurumsallık
Açık ve net olarak belirlenmiş kurallarımız vardır. Kuralların ve Gümrük Mevzuatı dışına çıkmayız. Deneyimli Gümrük Müşavir personel ve departmanlar sayesinde hızlı karar alır ve çözümsel yaklaşımlar ışığında kurumsal hizmet veririz.
Uzmanlık
Bütün personellerimiz alanında uzman ve eğitimlidir, şirketimizde Bünyemizde sektördeki en tecrübeli, yabancı dil bilen uzman gümrük müşaviri ve gümrük müşavir yardımcıları ve Avukatlar görev yapıyor. Bölge ve ofislerimizdeki gümrük müşavirleri ve merkezimizde bulunan mevzuat departmanı ile tüm firmalarımıza özel gümrük danışmanlığı hizmeti veriyoruz.
Kalite Politikamız
9ekim Global Oto Lojistik olarak; Sektöründe öncü ve lider kuruluş olan şirketimizin konumunu sürekli gelişim ve iyileştirme yaklaşımı ile korumayı, Müşterilerimizin mevcut ve gelecekteki ihtiyaç ve beklentilerini anlayarak beklentilerinin de ötesinde hizmet verme anlayışını benimsemeyi, Müşteri odaklı çalışarak, müşterilerimizin memnuniyetini daima öncelikli hedefimiz olarak belirleyerek en üst seviyede tutmayı, Zamanında, hatasız ve uluslararası standartlarda ürettiğimiz hizmetlerimizde 9ekim Grup kalitesi ile çalışmayı ve bu kaliteyi sürekli olarak daha iyiye götürme anlayışına sahip olmayı taahhüt ederiz.

Hizmet alanı

"
Yabancıdan Yabancıya Taxfreecar® (mavi plaka) temini, satış, alış, takas, satışa aracılık.

Vergisiz Araç Alma Testi Yapın!

Temel Hizmetlerimiz

 • Taxfreecar® statüsündeki araçların resmi gümrük müşavirlik işlemleri, yurtiçi girişi, Türk plakasına çevrilmesi, plaka ruhsat ve aracın trafiğe çıkış sürecine kadar olan işlemler.
 • Taxfreecar® alım-satımlarında tüm devir ve kayıt işlemleri, Turing mavi karne hizmetleri.
 • Yabancıdan Yabancıya Taxfreecar® (mavi plaka) temini, satış, alış, takas, satışa aracılık.
 • Yurt dışından Türkiye’de bulunan yabancılara taxfreecar statüsünde Ön siparişle yeni ve kullanılmış otomobil ithalatı (Almanya’daki mukim çözüm ortağı ve iştirakler işbirliği ile).
 • Türkiye’de satılan veya takas yolu ile değiştirilmesi düşünülen taxfreecar araçların peşin para, konsinye yolu ile değerlendirilmesi. Satılması düşünülen aracın Almanya’da showroomda satıca adına sergilenerek satışına yardımcı olunması.
 • Almanya’dan Türkiye’ye düzenli seferler doğrultusunda sadece Otomobil taşıyan Treyler ile Uluslararası Araç nakliyesi. Karayolu Uluslararası otomobil nakliyesi ve lojistik hizmetleri.
 • Kapıdan kapıya dünyanın her ülkesine konteynır ve deniz yolu ile milletlerarası araç nakliyesi hizmeti.
 • Dünyanın her bölgesine UÇAK ile uluslararası araç nakliyesi.
 • Lüx araçların özel kapalı kasa ile uluslararası otomobil nakliye hizmeti.
 • Yurtdışına kesin çıkış durumunda deniz, karayolu veya bizzat sürülerek yurdu terk edecek Taxfreecar® statüsündeki araçlar için yurtdışı çıkış gümrük müşavirliği işlemleri, aracın Türkiye’deki gümrük ve trafik kurumlarındaki kayıtlarının kapatılması, trafik ilişik kesme belgesinin alınarak, pasaporttan düşülmesi.
 • Konsolosluk çalışanlarına ait Taxfreecar® veya diplomatik muafiyetli şahıslara tahsis edilmiş ve Dışişleri Bakanlığı takrir belgeli otomobillerin gümrük, yurtdışı transit veya giriş ve çıkış işlemleri.
 • NATO, Yabancı Basın, Spor kulübü yabancı Sporcuların Taxfreecar statüsünde araçlarını Türkiye’de kullanabilmeleri için Türkiye’de kayıt, plaka, tescil, Gümrükleme hizmetleri.
 • Yurtdışı temsilciliklerinde görevli diplomat, subay, astsubay ve ataşelerimize Türkiye’den yabancıların satmış oldukları, Taxfreecar® araçların temini.
 • Bu araçların adlarına yurtdışına çıkışı (ihracat), kesin dönüşlerinde ülkeye girişi (ithalat) ve her türlü lojistik hizmetleri.
 • Normal araç ithalatına ait Gümrükleme Hizmetleri (T.C vatandaşlarının Gümrük vergileri ödenerek sıfır araç ithalat işlemleri, otomobil millileştirme).
 • Antika otomobil ithalatına ait Gümrük müşavirlik hizmetleri.
 • Kazakistan, Gürcistan, Özbekistan, Azerbaycan, Rusya, Afrika gibi ülkelerde satmak amacıyla Türkiye’den Taxfreecar statüsünde bulunmuş araçların satın alınması durumunda oluşacak çıkış işlemleri ve uluslararası geçici plaka ile sigorta poliçelerinin temin edilmesi.
 • Bedelsiz araç ithalatı, lojistiği, (Türkiye’ye kesin dönüş) danışmanlığı.
 • Araç sigorta hizmetleri, (KASKO ve Zorunlu Trafik Sigortası, uluslararası nakliye sigortası).
 • Yurtiçi ve yurtdışı geçici araç ve ev eşyası depolama hizmetleri.
 • Gümrükle ilgili sorunlarda hukuki danışmanlık.
 • Özürlü araç lojistiği ve danışmanlığı.
 • 9Ekim’in Grup firması ile yabancı personel çalışma müsaadesi ve ikamet izinleri danışmanlığı, yabancı personele çalışma izni alınması.
 • 9Ekim’in diğer grup firmaları ile uluslararası kapıdan kapıya ev eşyası nakliyesi ve Ev Eşyası Gümrükleme hizmetleri.
0

Yılı aşkın

İş tecrübesi

0
Uzman
0 b
Yapılan hizmet
0
Farklı lokasyon
Uluslararası firma ve kuruluşlar.

Efes Pilsen, Coca Cola, Citi Bank, Deutsche Bank, Bayer, Nova Nordisk, 3M,Amerikan Konsolosluğu, ABN Ambro Bank, Suudi Arabistan Konsolosluğu, NATO, Levis, AİG sigorta, Bayer, Los Angeles Time, Vodafone gibi birçok uluslararası firma ve kuruluşlarla, Türkiye’de yaşayan birçok yabancı uyruklu şahıs 9ekim’in gümrük müşavirliği, lojistik ve relocation hizmetlerinden yararlanmayı tercih etti. Tercihleriyle yanılmadılar çünkü 9ekim, hizmet kalitesi ile müşteri beklentilerini karşılamakla kalmadı, yanlış (ya da eksik) bilgilendirmeden kaynaklı zaman ve cezai işlemlerin önüne geçerek müşterilerinin haklarını korudu. Firmamızdan araç ve hizmet satın almış bazı Müşterilerimize ait portföyü incelemek için referanslar sayfasını ziyaret edebilirsiniz. Müşteri gizliliği acısından Detaylı içeriğe sahip master referans ve teşekkür yazıları talep üzerine tarafınıza sunulacaktır.

Yasal Hatırlatma:

Web sitesinin içeriği (araç, mevzuat, kanun vs.) bilgi vermek amacıyla oluşturulmuştur. Herhangi bir şekilde yol gösterme ya da tavsiye niteliği taşımaz. Sitede yer alan bilgilerin doğru ve güncel olabilmesi için özel bir dikkat ve çaba gösterildiği halde, kullanılan kaynaklar ya da kişisel hatalar veya kanun değişiklikleri nedeniyle yanlışlıklar olabilir. 9Ekim Grup Limited Şirketi, bu tip durumlarda herhangi bir sorumluluk taşımaz.

Sıkça Sorulan Sorular

Türkiye’den emekli olan yabancı kişilerin Taxfreecar araç alma hakları yoktur yurt dışından emekli olmaları zorunludur.

Ortalama 1500-2000 USD kayıt tescil, plaka, sigorta ve nakliye giderleri bulunmaktadır.

Şayet Türkiyede oturum izinleri var ise 2 yıl yabancı plaka araç ile gezebilirler. Ancak bunun için türkiyeye ilk girişinden önce son 1 yıl içinde 185 gün yurt dışında olması şartı mevcuttur. 

Oturma izni çalışma iznine paralel süre ile verilmektedir.

En başta çalışma izni veya yurt dışından emekli olduğunuzu kanıtlayan belge ve buna bağlı almış olduğunuz ikamet iznine ihtiyacımız var.

Türkiye’de mevcut evinizi ipotek yaparak veya bankanızdan teminat mektubu alarak veya nakit yabancı döviz ödeyerek depozitoyu ödeme şansınız mevcuttur .Aracın Türk kayıtlarının kapatılması (deregister) depozitonun iadesi için yeterlidir.

Oturma izninin 5 yıl süre ile alınması durumunda Türk vatandaşlığı alabilirsiniz ancak Türkiyeden ev satın alarak en kolay yolla Türk kimliği alabilirsiniz.

Online profesyonel temsilcilerimiz dünyanın en büyük bazı markalarıyla çalışmıştır. 9Ekim Gümrük Müşavirliği firması 1989 yılında şahıs firması olarak kurulmuştur. 1993 yılında Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Müsteşarlığı'na bağlı resmi ve lisanslı Gümrük Müşavirlik Limited Şirketi olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır.
Şartlar ve Koşullar
DMCA.com Protection Status