Yabancıdan Yabancıya Vergisiz Araç (Tax Free Car)

Eğer siz de tax free car (yabancıdan yabancıya vergisiz araç), mavi plakalı araç almak istiyorsanız, aşağıdaki 5 kuralı dikkatle incelemeniz gerekmektedir.

Tax free car (vergisiz) mavi plakalı araç kimler alabilir?

  1. T.C. Vatandaşlığına sahip olmayıp bununla beraber Ankara Çalışma Bakanlığı’ndan alınmış çalışma iznine sahip yabancılar. (Expat)
  2. Türk soylu olup ancak Türk Vatandaşlığına hiç geçmemiş yabancılar. Ya da eskiden Türk Vatandaşıyken sonradan Türk Vatandaşlığını iptal ettiren ve yabancı vatandaşlığa geçenler. Aynı zamanda mavi kart alan gurbetçiler. (Türkiye’de SSK veya Bağ-Kur kaydı olmak şartı ile)
  3. Yabancı üniversite öğrencileri (örgün öğretim), Yüksek Öğretim yapan mavi kartlı Türk soylular.
  4. Türkiye’de yabancı statüsünde olan emekliler. (Yurt dışında emekli olup Türk Vatandaşlığından çıkmış mavi kartı olan gurbetçiler. -Sgk-Bağ-Kur kaydı olanlar hariç!-)
  5. Yabancı Sporcular ve Yabancı Basın Kuruluşu Mensupları yabancıdan yabancıya vergisiz araç alabilirler.

Yabancıdan Yabancıya Vergisiz Araç için Şartlar

Yukarıdaki şartları kapsayanlar hizmet akdi ile çalışarak yabancıdan yabancıya vergisiz araç alma hakkına sahip olur.

 

Bu sayede bu hakka sahip yabancılar, T.C vatandaşlarına şoför izni verebilirler. T.C vatandaşları da verilen hizmet izni ile bu araçları vergisiz olarak alabilir. Böylelikle kanunen sorunsuzca kullanabilir.

 

Dikkat: Yukarıdaki şartlarla birlikte 185 gün kuralını kapsıyor olmanız gereklidir. (Son 1 yılda en az 185 gün yurtdışında kalmış olmanız gereklidir. Ya da ülkemize geldiğiniz günden itibaren ilk 185 günde kesintisiz SGK-Bağ-Kur kapsamına girmiş olmanız gerekir. Öğrencilerin ise öğrenci olarak başvurmuş olması gereklidir).

 

Araçlar Almanya stoklarımızda olup, sipariş verdiğiniz tarihten en geç 15 gün içerisinde size teslim edilir.

Siz hayal edin, biz sizin için tedarik edelim… 

Güvenle ve Referans dahilinde resmî ve kurumsal bir firmadan ön sipariş için bizimle iletişime geçin! Mavi plakalı araç, vergili veya yabancıdan yabancıya vergisiz araç şeklinde otomobil satın almak bizim işimiz! Konfigürasyon dahilinde özel siparişle otomobil sahibi olmak istiyorsanız bizi arayın!

 

Hayal ettiğiniz otomobil, stoklarımızın uygunluğunda veya Almanya’da bulunan firma ve tedarikçilerimizle sizin için hazırlanır. Bunun sonucunda yetkili bayilerden temin edilmiş; Doğuş, Borusan, Mercedes-Benz A.Ş. distribütör garantili araçlardan dilediğinizi seçebilirsiniz

 

Seçtiğiniz araç, 30 yıllık geçmişe sahip firmamız 9Ekim Grup güvencesiyle aracılar olmadan adınıza güvenle getirilmektedir. Tüm bu Gümrük Beyannameleri firmamızın yönetim kurulu üyesi ve aynı zamanda Gümrük Müşaviri olan, 1. derecede sorumlu yarı kamu görevi gören firma ortakları tarafından bizzat imzalanıp tescil edilmektedir.

  • *Fiyatlarımızda güncel döviz kurları esastır.
Yabancıdan Yabancıya Vergisiz Araç & Mavi Plakalı Araç Alımı Satımı - Tax Free Car

FİRMAMIZ HAKKINDA

Firmamız, 1993 yılında 337702 sicil numarası ile kurulmuştur. (Lütfen Ticaret Odası ve İstanbul Gümrük Müşavirleri Odası kayıtlarını inceleyiniz).

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı Denetim ve izinleri dahilinde çalışan, yarı kamu görevi gören resmî gümrük müşavirliği ve lojistik firmasıyız. Ana uzantısı dahilinde saygın ve tanınmış referansları bulunan, İstanbul, Marmaris ve Almanya-Köln’de şubeleri ile uluslararası çapta hizmet vermekteyiz.

 

Özellikle yabancıdan yabancıya araba, mavi plakalı araç, tax free car otomobil alım satım ve gümrükleme konusunda Türkiye’nin ilk ve lider firmasıyız.

 

9ekim.com, taxfreecar.net ve buydefender.com resmi web sitelerinde firmamızı ve referanslarımızı inceleyerek karar vermenizi önemle rica ederiz. 

 

İstanbul Avrupa yakasında İngilizce, Almanca dillerini ana dili seviyesinde bilen personeli ve T.C. Gümrük Müsteşarlığına bağlı, müşavirlik lisans belgeli, gümrük müşavirliği statüsüne sahip 30 yıllık kurumsal kimlik, verebileceğimiz en büyük güvencedir.

Online profesyonel temsilcilerimiz dünyanın en büyük bazı markalarıyla çalışmıştır. 9Ekim Gümrük Müşavirliği firması 1989 yılında şahıs firması olarak kurulmuştur. 1993 yılında Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Müsteşarlığı'na bağlı resmi ve lisanslı Gümrük Müşavirlik Limited Şirketi olarak hizmet vermeye başlamıştır.
Copyright © 2021. Tüm hakları saklıdır.
Şartlar ve Koşullar
DMCA.com Protection Status
tr_TRTurkish