TAX FREE CAR ÜYELİK KOŞULLARI

Bu site internet kullanıcısının kullanımına aşağıdaki koşulları kabul etmesi halinde sunulmuştur. www.taxfreecar.net sitesini kullanan her kullanıcı bu koşulları kabul etmiş sayılır.

Telif Hakları
www.taxfreecar.net sitesinin tüm hakları 9 EKİM ŞİRKETLER GRUBU’na aittir. www.taxfreecar.net web sitesi içeriğinde bulunan tüm yazılım ürünleri ve yazı, makale, doküman, tablolar, takvimler ve benzeri fikir ürünlerinin hiçbiri 9 EKİM ŞİRKETLER GRUBU’nun yazılı izni olmadan kullanılamaz. Bu ürünlerin herhangi bir amaçla kopya edilmeleri, tekrar üretilmeleri, habersiz ve izinsiz kullanımları ve dağıtımları yasaktır. Bilgiler ancak 9 EKİM ŞİRKETLER GRUBU’ndan alınan yazılı izin ile belirgin bir şekilde kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Kullanıcı Yükümlülükleri
www.taxfreecar.net sitesine üye olan kullanıcı verdiği tüm bilgilerin doğruluğunu garanti eder. Kullanıcı kendisine ait kullanıcı adı ve şifreyle yapılan tüm işlemlerden ve bu işlemlerden dolayı doğabilecek tüm sonuçlardan sorumludur. Kullanıcı kendi şifre ve kullanıcı adını bir başkasına veremez.
www.taxfreecar.net sitesi, yabancıdan yabancıya araba satışında aracılık yapan bir sitedir. Site üzerinden kendi kullanıcı adı ve şifresiyle yapılan tüm araç bilgi girişlerinin doğuracağı her türlü mali / cezai yükümlülük ve verdiği bilgilerin doğruluğuna dair sorumluluk kullanıcının kendisine aittir.

Üçüncü Parti Sitelere Verilen Bağlantılara (Linklere) Dair
www.taxfreecar.net sitesinde doğrudan ya da dolaylı yoldan diğer sitelere bağlantı (link) verilebilir. Bu bağlantıların amacı bilgi vermek ya da reklamdır. www.taxfreecar.net sitesi üzerinden bağlanılan diğer sitelerin içerikleri, bağlanılan sitelerin sorumluluğu altındadır. Bu sitelerin içeriklerinden, bu sitelerle ilgili doğabilecek hiçbir sorundan 9 EKİM ŞİRKETLER GRUBU sorumlu tutulamaz.

Kullanıcıların www.taxfreecar.net’e Yollayacakları Bilgiler Hakkında
www.taxfreecar.net sitesinde; kullanıcılar tarafından internet üzerinden doldurularak gönderilen formlar yer alır. Kullanıcıların küfür, tehdit, tahrik, rahatsız edici sözleri ve kanuna aykırı içerik kullanma ve başkalarının kanuni ve kişisel haklarına zarar verme hakları yoktur. Bu tür form ve sayfalar www.taxfreecar.net sitesinin sahibi 9 EKİM ŞİRKETLER GRUBU’nun entelektüel ürünleri sayıldığından başka internet sayfalarında kullanılmaları veya yeniden üretilmek amacıyla örnek olarak kullanılmaları yasaktır. İnternet kullanıcılarının bu sayfaları kullanarak bir ürün ya da hizmet satma, ticari amaçlı reklam yapma ve benzeri ticari davranışlarda bulunma hakları yoktur.

Hak ve Sorumluluklara Dair
www.taxfreecar.net sitesinde yayınlanan tüm yazılar bilgi amaçlı olup, insan hatası veya teknik bir aksaklık yüzünden yanlış görüntülemeden doğabilecek aksaklıklardan www.taxfreecar.net sitesi ve 9 EKİM ŞİRKETLER GRUBU sorumlu tutulamaz. www.taxfreecar.net sitesi ve 9 EKİM ŞİRKETLER GRUBU sitede yayınlanan üçüncü şahıslara ait ürün ve hizmetlerin kullanılması sırasında doğacak olası sorunlarda hiçbir mali / hukuki sorumluluk kabul etmez.

www.taxfreecar.net, sitede bulunan tüm içeriğin doğruluğunu kontrol etmek için elinden gelen çabayı sarf etmektedir. Fakat www.taxfreecar.net ve sahibi 9 EKİM ŞİRKETLER GRUBU site içeriğindeki bilgi ve fiyat hatalarından sorumlu tutulamaz. www.taxfreecar.net sayfalarında her türlü değişiklik ve yeniliği istediği anda yapabilir. Bu değişikliklerden dolayı doğabilecek hiçbir bilgi hatasından dolayı www.taxfreecar.net sitesi ve sahibi 9 EKİM ŞİRKETLER GRUBU’na sorumluluk yüklenemez. www.taxfreecar.net ve sahibi 9 EKİM ŞİRKETLER GRUBU sitenin kullanımından doğabilecek direkt veya dolaylı hiçbir zarardan sorumlu tutulamaz.

Kullanıcı siteye üye olup, sistemi kullanmaya başladığı andan itibaren bu koşullar yürürlüğe girer. 9 EKİM ŞİRKETLER GRUBU bu koşulları dilediği zaman değiştirme hakkına sahiptir.

Telif Hakkı (copyright) 9 EKİM ŞİRKETLER GRUBU
www.taxfreecar.net sitesinin tüm kullanım ve içerik hakları saklıdır. Sitenin tüm hakları, sahibi olan firma 9 EKİM ŞİRKETLER GRUBU’na aittir. İzinsiz kullanımı kanunlarla yasaklanmıştır.Sitenin izinsiz kullanımında doğacak Tazminat davaları ve hukuki davaları ve sitenin hukuk dışında kullandığının tespitlerini İstanbulda yerleşik Papakcıoğlu hukuk bürosu avukatları takip ve intac ederler.

www.taxfreecar.net Sitesindeki Üyelerde Olması Gereken Şartlar

 • www.taxfreecar.net sitesine üye olmak ve vergisiz araç almak isteyen kişinin Türkiye’de bulunma sebebi (statü) listesi aşağıda verilmiştir. Bu şartlardan birini sağlamak yeterlidir.
 • Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından alınmış “Yabancı Personel Çalışma İzni” ve buna bağlı ikamet iznine sahip olmak.
 • Yabancı uyruklu emekli olmak, Türkiye’de ikamet iznine sahip olmak.
 • Türkiye’de Yabancı Öğrenci Statüsünde (YÖS) buna bağlı ikamet izni ile bulunmak.
 • Türkiye Spor Federasyonuna bağlı yabancı sporcu olmak.
 • NATO personeli / Askeri olmak.
 • Türkiye’de Teknik İşbirliği ve Uluslararası Antlaşmalar kapsamında çalışan yabancı olmak.
 • Yabancı Basın ve Yayın Kuruluşlarından birinde basın kartı ile Basın Görevlisi olarak çalışmak.
 • Yabancı Elçilik ve/veya Konsolosluklarda görevli diplomat/memur/personel olmak
 • Yurtdışında ikamet etmek, Türkiye’de hazır stoklarda bulunan araçlardan satın alıp beraberinde veya tır, gemi gibi nakliye araçları ile yurtdışına götürmek istemek.
 • Türkiye’de Türk vatandaşı ile evli yabancı olmak ve evlilikten dolayı Türkiye emniyet makamlarınca verilmiş ikamet iznine sahibi olmak. Ancak evlilikten dolayı hak edilen ikamet izninin vergisiz araç ( yabancıdan yabancıya ) alımına olanak vermediği bilindiğinden Ankara Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Yabancı personel çalışma izni almak için başvurmak çalışma iznimin çıkmasını beklemek.

Çalışma izninden muaf olan Türk soylu yabancı olmak (Kıbrıs, Yunanistan vb.) ve bununla beraber  SGK’dan (Sosyal Güvenlik Kurumu) Türkiye’de çalıştığına dair resmi belge ve çalışma izninden muaftır kaşeli Emniyet Müdürlüğü Yabancılar Şubesi tarafından verilmiş ikamet izni ile Türkiye’de ikamet etmek.

Bizden Haberdar Olmak İçin E-Bülten Üyesi Olabilirsiniz