ARAÇ İHRACATI

Araç ihracatı ve uluslararası lojistik konusunda 20 yıllık deneyim.

1993 yılından beri İstanbulda faaliyet gösteren 9ekim Grup Şirketi, Türkiye’de geçici süre ile bulunan konsolosluk ve elçilik mensubu diplomatlara ve yabancı yöneticilere yeni ve kullanılmış otomobil alım satım hizmetleri vermektedir. Bunun yanı sıra Gürcistan başta olmak üzere Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Rusya, Bulgaristan, Almanya, Afrika ve birçok ülkeye, kullanılmış ve yeni otomobil ihracatı yapmaktadır

Türkiyeden kullanılmış otomobil satın almak çok kolay, üstelik daha ucuz!

Rusya federasyonu ve Türkiye sınır komşu ülkelerinde yaşayan müşterilerimiz satın almak istedikleri araçları diledikleri zaman inceleme, isterlerse test etme şansına sahiptir. Türkiye ile vize ve ulaşım sorunu olmayan bu ülkelerdeki müşterilerimiz, araçları Türkiye sınır kapıları veya İstanbul teslim şeklinde satın alıp kendi ülkelerine bizzat sürerek götürebilirler. Diğer ülkelere İstanbul limanlarından uluslararası gemi seferleri ile veya İstanbuldan tır aracılığıyla araç nakliyesi ve lojistik işlemleri firmamız tarafından hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.

Türkiyeden otomobil alıp ülkeme götürmek için ne yapmalıyım?

Yurtdışında veya Türkiyede kişi ya da firma herkes web sitemizdeki otomobilleri satın alıp diledikleri ülkeye götürebilir.

Trafik tescil, yeni alıcıya devir, gümrük, sigorta, geçici plaka vb. gibi aracın Türkiye’den çıkışı için gerekli tüm işlemler firmamız tarafından yapılır. İşlemler satın alınan araç sayısı ile marka ve modeline bağlı olarak ortalama 3-4 işgününde, 350-600 Euro masrafla tamamlanır.

  • Web sitemizden beğendiğiniz aracı satın almak için;
  • Araç bedelinin %30u depozito olarak firmamızın banka hesaplarına havale edilir, böylece seçtiğiniz araç sizin adınıza 10 -15gün boyunca ayrılır.
  • Alıcı ve satıcı adına ön satış kontratı hazırlanır.
  • Alıcı veya otomobili Türkiyeden sürerek götürecek kişinin pasaport ve ehliyeti fotoğraf çekilerek ya da scannerda taranarak firmamıza mail olarak gönderir.
  • Aracın Türkiye’den çıkış evrakı sevkiyat için adınıza hazırlanır.
  • Evraklar hazır olduğunda size haber verilir. Aracı teslim almak için Türkiyeye gelir 48 saat içinde yeni aracınızla transit plakalarla Türkiyeden çıkabilirsiniz.

Aracın sınır kapılarına adınıza teslim (Gürcistan, Sarp Habur, Soci, Odesa, Nahcivan) edilmesini ya da direkt İstanbul çıkışlı yurtdışı konteynır (gemi ) veya tırla nakliye edilmesini istiyorsanız, bunun için firmamızdan nakliye fiyatı isteyebilirsiniz.

Sonuç olarak Türkiyeden işini bilen bir firmanın güvencesiyle, günlerce beklemeden ve bir sürü işlemle uğraşmadan dilediğiniz yeni ya da ikinci el aracı alıp ülkenizde kullanabilir ya da satabilirsiniz.

Türkiyeden Yurtdışı Çıkış ve Rota Tavsiyelerimiz

Azerbaycan

Türkiyeden satın aldığınız otomobili Azerbaycan'a sürerek götürecekseniz İstanbuldan Sarp Batum sınır kapısına gitmenizi öneririz. 18-24 saat yol kat ettikten sonra Gürcistan Batumdan Baküye geçebilirsiniz. Firmamız isteyen müşterilerimizin araçlarını Sarp sınırında teslim etmektedir. Bu hizmet için 600 USD + benzin ücreti alınır. Ekonomik bir alternatif de önceden rezervasyon yaptırmak şartı ile 15 günde bir İstanbul'dan Hopa'ya yapılan tır seferleri ile aracı nakletmektir. Bu hizmetin bedeli ise sadece 350 USD'dir.

Bizden Haberdar Olmak İçin E-Bülten Üyesi Olabilirsiniz