International Car Insurance

International Car Insurance

International Car Insurance

Nakliyat Sigortaları; nakliye aracı ile arabanızın taşınması sırasında, söz konusu arabanızın  fiziki zarara uğramasına karşılık birtakım teminatlar sunan sigortalardır. Kamyon, tren, gemi, uçak gibi araçlar vasıtasıyla taşınan mallar; yaşanan bir olumsuzluğa bağlı olarak fiziken zarar gördüğü takdirde, sigorta poliçesinde yer alan teminatlar dahilinde söz konusu mağduriyet giderilir. Tır ile yapılan Uluslararası araç taşımasında her ne kadar CMR Sigortaları,

Uluslararası araba taşımalarında , teminat altında olsa dahi bu sigorta şeklinde oluşan hasarın bir kısmını tanzim eder ancak tavsiyemiz CMR sigortaları beraberinde mutlaka Uluslararası araç nakliye sigortasının aynı zamanda yapılmasını  tavsiye ediyoruz.

Araç sigortası konusunda bize mutlaka danışınız. Uzmanlarımız size en iyi çözüm yolunu sunacaktır.

 

Turistik Araçlara zorunlu Trafik Sigortası ( Yeşil Sigorta + Grüne karte )

 

Türkiye Turistik amaçla gelen başta gurbetçi araçlarının Trafik sigortalarını Araç Türkiye’ye gelmeden önce tanzim edip mail yolu ile arac sahibine gönderiyoruz.

Bu şeklide özellikle yurt dışında sigorta yaptırmamış araçların kapıkule gümrük müdürlüğü ,İpsala gümrük müdürlüğü ,Dereköy gümrük müdürlüğü gibi sınır hudut gümrüklerinde sigorta yaptırmak için saatlerce sıra beklemeden sorunsuzca size Türkiye’ye gelmeden  önceden yaptırdığımız  zorunlu trafik sigorta ile hızlıca Türkiye’ye giriş yapabilirsiniz.

Türkiye ister kendi aracınızla sürerek gelin isterseniz aracınızı Tır ile getirin veya gemi ile getirin zorunlu Trafik sigortasını yaptırmak zorundasınız.

Türkiye ye kısa süreli veya 2 yıl süre ile Turistik kapsamda gelecek araçları bekleyen diğer bir tehlike ise süre ile ilgili. Yurt dışında yaptırdığınız sigorta ile Türkiye’de en fazla 3 ay boyunca sigortalı olabiliyorsunuz. Yurt dışındaki sigortasınız, herhangi bir kaza durumunda 3 aylık sürenin geçtiğini anlaması durumunda ödemeyi yapmama hakkına sahip ayrıca yurt dışında yaptırdığınız sigortaların bir çoğu sadece Türkiye’de Avrupa yakasında oluşan hasarları karşılamakta ve Asya yakasına geçtiğinizde sigorta kapsama girmiyor !

Diğer tarafta ABD, Dubai, Katar, Azerbaycan, Kuveyt, Suudi Arabistan ve avrupa dışında yaptırılan sigortaların Türkiye de geçerliliği yoktur .Bu ülkelerden gelen araçların Türkiye’de zorunlu Trafik sigortalarını yaptırmaları koşulu ile Türkiye’ye araçları ile girişine izin verilir.

İster Türkiye ye gelmeden ister sınır kapılarına geldiğinizde 1 telefonla firmamıza yaptırabileceğiniz zorunlu trafik sigortası ile sorunsuzca Türkiye giriş yapma şansınız var..Almanya’da günlerce  Grüne kart beklemeden ve kaldı ki Grüne Karte olsa dahi süresi sadece 3 ay olan ve sadece avrupa yakasını kapsayan alman sigortası ile sorun yaşamak istemiyorsanız Sigorta acenta bölümümüz size yardımcı olacaktır.Aynı zamanda Türkiyede ilk kez firmamızca %100 korumalı  voll KASKO hizmetide sunmaktayız.

Detaylar aşağıda verilmiştir.

Firmamız Anadolu sigorta ve AXA Sigorta, ALLİANCE  A grubu acentesi çözüm ortağıdır.

Some of Our Services

DMCA.com Protection Status
Our online professional representatives have worked with some of the world's largest brands. 9Ekim Customs Consultancy firm was established in 1989 as a sole proprietorship. In 1993, it started to serve as an official and licensed Customs Consultancy Limited Company under the Undersecretariat of Customs of the Republic of Turkey.
Copyright © 2021. All rights reserved. Terms and Conditions