• TAXFREECAR (YABANCIDAN YABANCIYA MAVİ PLAKA) ALIŞ
 • HİZMETLERİMİZ
 • TAXFREE ALIŞ
 • ARAÇLAR
 • SİGORTA
 • ULUSLARARASI ARAÇ NAKLİYE
 • HİZMETLERİMİZ
 • ARAÇ ARAŞTIR
 • HAKKIMIZDA
 • TAXFREE ALIŞ

ALMANYA’DAN KENDİ OLANAKLARI DÂHİLİNDE SECİLMİŞ ARACIN TÜRKİYEYE KAPIDAN KAPIYA TAXFREECAR LOJİSTİĞİ ( yeni sıfır araç )

YURTDIŞINDA BULUNAN ARACIN FİRMAMIZIN ORGANİZASYONU İLE İTHALATI

 

 

1- Müşteri satın almak istediği sıfır aracı belirler. Almanya’daki Ana Bayilerin web sitelerinden satın almak istediği aracını konfigre eder. (www.bmw.de / www.mercedes.de vb) ve ilgili konfigrasyon belgesinden bir çıktı alarak  seçtiği aracın detaylarını 9ekim’e gönderir.

 

 

 

Müşteri satın almak istediği aracını sıfır aracını belirler. Almanya’daki Ana Bayilerin web sitelerinden satın almak istediği aracını konfigre eder. ( www.bmw.de veya www.mercedes.de vb ) ve ilgili konfigrasyon belgesinden bir çıktı alarak seçtiği aracın detaylarını 9ekim’e gönderir.

2- 9ekim ve müşteri arasından hukuki anlamda sıfır araç sipariş sözleşmesi düzenlenir. Araç bedelinin %45 oranında ön ödeme kontrat dahilinde 9ekim’e yapılır. Ön avans ödemesi alınmış olan araç siparişi  müşteri adına ilgili aracın Ana bayiye derhal bildirilir. Aracın üretime geçilmesi sağlanır .

9ekim ve müşteri arasından hukuki anlamda sıfır araç sipariş sözleşmesi düzenlenir. Araç bedelinin %45 oranında ön ödeme kontrat dahilinde 9ekim’e yapılır. Ön avans ödemesi alınmış olan araç siparişi müşteri adına ilgili aracın Ana bayiye derhal bildirilir. Aracın üretime geçilmesi sağlanır .

3- Özel olarak opsiyonları belirlenmiş araç ortalama 4 ay içerisinde (marka ve modele bağlı değişiklik gösterebilir  üretim bandından çıkar ve 9ekim bakiye borcu Ana üretici fabrikaya ödeyerek Almanya’daki firmasının teşhir yerine koyar. (Showroom)

Özel olarak opsiyonları belirlenmiş araç ortalama 4 ay içerisinde ( marka ve modele bağlı değişiklik gösterebilir ) üretim bandından çıkar. Ve 9ekim bakiye borcu Ana üretici fabrikaya ödeyerek Almanya’daki firmasının teşhir yerine koyar .(showroom ) .

4- Müşteri sözleşme dâhilinde ödediği ön avans haricindeki bakiyeyi 9ekim'e öder, ihracat için talep edilen evrakları hazırlayarak teslim eder.

Müşteri sözleşme dâhilinde ödediği ön avans haricindeki bakiyeyi 9ekime öder, ihracat için talep edilen evrakları hazırlayarak teslim eder.

5- Araç müşteri adına Almanya’dan – Türkiye’ ye sadece otomobil taşıyan özel TIR ile ihraç edilir.

Araç müşteri adına Almanya’dan –Türkiye’ ye sadece otomobil taşıyan özel TIR ile ihraç edilir.

6- Türkiye ye varış süresi ortalama 10 gün den sonra Türkiye müşteri adına mavi plaka kayıt ve tescil, plaka işlemleri bitirilir. (3 gün)

Türkiye ye varış süresi ortalama 10 gün den sonra Türkiye müşteri adına mavi plaka kayıt ve tescil ,plaka işlemleri bitirilir.( 3 gün ) .

7- MC, MA Harf grubu alan trafik plakası ile Taxfreecar Araç müşteriye teslim edilir.

MC,MA Harf grubu alan trafik plakası ile Taxfreecar Araç müşteriye teslim edilir.