Tax Free Yabancıdan Yabancıya ve Mavi Plaka Araçlarda Türkiye'deki en güvenilir isim

1993'den beri

Üyelik Koşulları | Gizlilik İlkesi | RSS

  • TAXFREECAR (YABANCIDAN YABANCIYA MAVİ PLAKA) ALIŞ
  • HİZMETLERİMİZ
  • TAXFREE ALIŞ
  • ARAÇLAR
  • SİGORTA
  • ULUSLARARASI ARAÇ NAKLİYE
  • HİZMETLERİMİZ
  • ARAÇ ARAŞTIR
  • HAKKIMIZDA
  • TAXFREE ALIŞ

Export Car

Araç İhracatı


Araç ihracatı ve uluslararası lojistik konusunda 20 yıllık deneyim.

 

1993 yılından beri İstanbulda faaliyet gösteren 9ekim Grup Şirketi, Türkiye’de geçici süre ile bulunan konsolosluk ve elçilik mensubu diplomatlara ve yabancı yöneticilere yeni ve kullanılmış otomobil alım satım hizmetleri vermektedir. Bunun yanı sıra Gürcistan başta olmak üzere Kazakistan, Azerbaycan, Özbekistan, Kırgızistan, Rusya, Bulgaristan, Almanya, Afrika ve birçok ülkeye, kullanılmış ve yeni otomobil ihracatı yapmaktadır. 9Ekim Grubunun hizmetleri hakkında ayrıntılı bilgi için lütfen sitemizi ziyaret edin: www.9ekim.com

 

Türkiyeden kullanılmış otomobil satın almak çok kolay, üstelik daha ucuz!

Rusya federasyonu ve Türkiye sınır komşu ülkelerinde yaşayan müşterilerimiz satın almak istedikleri araçları diledikleri zaman inceleme, isterlerse test etme şansına sahiptir. Türkiye ile vize ve ulaşım sorunu olmayan bu ülkelerdeki müşterilerimiz, araçları Türkiye sınır kapıları veya İstanbul teslim şeklinde satın alıp kendi ülkelerine bizzat sürerek götürebilirler. Diğer ülkelere İstanbul limanlarından uluslararası gemi seferleri ile veya İstanbuldan tır aracılığıyla araç nakliyesi ve lojistik işlemleri firmamız tarafından hızlı ve güvenli bir şekilde gerçekleştirilir.

 

 

Firmamız Türkiye’de görev süresi biten, yabancı diplomatların ve yabancı uyruklu yöneticilerin (expatların) özel olarak kullandıkları otomobilleri satmaktadır. Bu nedenle Türkiye’de 2. el otomobiller diğer ülkelere göre daha ucuz ve kalitelidir. Özellikle hızlı satılmak istenen araçlar Almanya ve Amerika piyasa fiyatlarıyla karşılaştırıldığında Türkiyede daha ucuza satılmaktadır.

İsterseniz firmamızdan sıfır otomobil de satın alabilirsiniz. AUDİ, BMW, MİNİ, VOLVO, CİTROEN, LAND ROVER, SUBARU, VW, RENAULT, ALFA ROMEO gibi dünyanın en iyi otomobil markalarının dilediğiniz modelini firmamız aracılığıyla satın alabilirsiniz.

 

Türkiyeden otomobil alıp ülkeme götürmek için ne yapmalıyım?

 

Yurtdışında veya Türkiyede kişi ya da firma herkes web sitemizdeki otomobilleri satın alıp diledikleri ülkeye götürebilir.
 
Trafik tescil, yeni alıcıya devir, gümrük, sigorta, geçici plaka vb. gibi aracın Türkiye’den çıkışı için gerekli tüm işlemler firmamız tarafından yapılır. İşlemler satın alınan araç sayısı ile marka ve modeline bağlı olarak ortalama 3-4 işgününde, 350-600 Euro masrafla tamamlanır.                                           

Web sitemizden beğendiğiniz aracı satın almak için;

• Araç bedelinin %30u depozito olarak firmamızın banka hesaplarına havale edilir, böylece seçtiğiniz araç sizin adınıza 10 -15gün boyunca ayrılır.
• Alıcı ve satıcı adına ön satış kontratı hazırlanır.
• Alıcı veya otomobili Türkiyeden sürerek götürecek kişinin pasaport ve ehliyeti fotoğraf çekilerek ya da scannerda taranarak firmamıza mail olarak gönderir.
• Aracın Türkiye’den çıkış evrakı sevkiyat için adınıza hazırlanır.
• Evraklar hazır olduğunda size haber verilir. Aracı teslim almak için Türkiyeye gelir 48 saat içinde yeni aracınızla transit plakalarla Türkiyeden çıkabilirsiniz.

Aracın sınır kapılarına adınıza teslim (Gürcistan, Sarp Habur, Soci, Odesa, Nahcivan) edilmesini ya da direkt İstanbul çıkışlı yurtdışı konteynır (gemi ) veya tırla nakliye edilmesini istiyorsanız, bunun için firmamızdan nakliye fiyatı isteyebilirsiniz.

Sonuç olarak Türkiyeden işini bilen bir firmanın güvencesiyle, günlerce beklemeden ve bir sürü işlemle uğraşmadan dilediğiniz yeni ya da ikinci el aracı alıp ülkenizde kullanabilir ya da satabilirsiniz.


Türkiyeden Yurtdışı Çıkış ve Rota Tavsiyelerimiz

 

 AZERBAYCAN

Türkiyeden satın aldığınız otomobili Azerbaycana sürerek götürecekseniz İstanbuldan Sarp Batum sınır kapısına gitmenizi öneririz. 18-24 saat yol kat ettikten sonra Gürcistan Batumdan Baküye geçebilirsiniz. Firmamız isteyen müşterilerimizin araçlarını Sarp sınırında teslim etmektedir. Bu hizmet için 600 USD + benzin ücreti alınır. Ekonomik bir alternatif de -önceden rezervasyon yaptırmak şartı- ile 15 günde bir İstanbuldan Hopaya yapılan tır seferleri ile aracı nakletmektir. Bu hizmetin bedeli ise sadece 350 USDdir.

İsterseniz Türkiyeden aldığınız aracı Azerbeycan’a götürmeden Cumartesi-Pazar günleri Gürcistan Tiflis, Poti, Batumda kurulan otomobil pazarında hemen satabilirsiniz. 

 

GÜRCİSTAN


Türkiyeden satın aldığınız otomobili Gürcistana sürerek götürecekseniz İstanbuldan Sarp Batum sınır kapısına gitmenizi öneririz. Yol 18-24 saat sürecektir. İsteyen müşterilerimizin otomobilleri Sarp sınırında teslim edilir. Bu hizmet için 600 USD + benzin ücreti alınır. Ekonomik bir alternatif de -önceden rezervasyon yaptırmak şartı- ile 15 günde bir İstanbuldan Hopaya yapılan tır seferleri ile aracı nakletmektir. Bu hizmetin bedeli ise sadece 350 USDdir.

Özellikle Amerikadan ya da Almanyadan araç satın alan Gürcüler için Türkiye çok daha avantajlı bir pazardır. Batumdan İstanbula Türk Havayollarının her gün düzenli seferleri bulunmaktadır (150 USD). İstanbuldan aracı aldıktan sonra hemen Sarp sınır kapısından Gürcistana geçebilirsiniz. Amerika ya da Almanya yerine Türkiyeyi tercih eden birçok Gürcü müşterimiz var. Çünkü böylesi hem daha hızlı, hem de daha ucuz.

 

IRAK


Habur sınır kapısından çıkış yapacak (ithal edilecek) araçlar için Irak Hükümeti, en fazla 3 yaşında olması şartını aramaktadır.

 

 

 

 

 

 

RUSYA 

Rusyaya araç götürecek kişiler Sarp sınır kapısından çıkıp Gürcistan üstünden gidebilecekleri gibi, bizim tavsiyemize uyarak Trabzondan haftanın 3 günü kalkan yataklı Ro-Ro gemileri ile Karadenizi geçip hiç yorulmadan Rusyaya ulaşabilirler. Ro –Ro gemi seferleri karşılıklı olup bilet ücreti araç ve kişi başına yaklaşık 250 USDdir. Gemiler çok rahat ve konforludur.

Aracın İstanbuldan tır ile doğrudan Moskovaya nakledilmesi hizmetinin bedeli yaklaşık 3500 USDdir ve transfer 10 gün sürer.  Gemi yolculuğu yerine karayoluyla Gürcistan üzerinden gitmek isterseniz aracınızı Sarp sınırında teslim edebiliriz. Bu hizmet için 600 USD + benzin ücreti alınır. Ekonomik bir alternatif de -önceden rezervasyon yaptırmak şartı- ile 15 günde bir İstanbuldan Hopaya yapılan tır seferleri ile aracı nakletmektir. Bu hizmetin bedeli ise sadece 350 USDdir.

Rusyada 3 yaş altındaki araçların ithalatında alınan vergiler yüksektir.

 

UKRAYNA


İstanbul - Samsun ve Trabzon’dan Odessa ve Yalta limanlarına haftanın 5 günü yataklı Ro-Ro gemi seferleri bulunmaktadır. Araç ve yolcu için yaklaşık bilet fiyatı 300 USDdir. Gemiler çok rahat ve konforludur.

Ukraynada 3 yaş altındaki araçların ithalatında alınan vergiler yüksektir.

 

 

 

 

KAZAKİSTAN
 

İstanbuldan Kazakistana araç götürmenin en kolay yolu Gürcistan-Batum sınır kapısından geçip, Gürcistan üzerinden Azerbaycana ulaşmak ve Azerbaycan’dan kış aylarında haftada 1 gün sefer yapan Ro-Ro gemilerini kullanmaktır. Araç ve yolcu için yaklaşık bilet fiyatı 300 USDdir.

Gürcistan üzerinden Kazakistana gitmek isterseniz aracınızı Sarp sınırında teslim edebiliriz. Bu hizmet için 600 USD + benzin ücreti alınır. Ekonomik bir alternatif de -önceden rezervasyon yaptırmak şartı- ile 15 günde bir İstanbuldan Hopaya yapılan tır seferleri ile aracı nakletmektir. Bu hizmetin bedeli ise sadece 350 USDdir.

Kazakistandaki yeni kanun uyarınca 10 yaş altı araçların ithali yasaktır. 2011 yılında başlayan yeni uygulamayla Kazakistan hükümeti sadece 2005 model araçların ithalatına izin vermeyi düşünmektedir. Bu yönde çalışmalar devam etmektedir.

 

SURİYE
Suriye için Gaziantep –Öncüpınar sınır kapısında Türkiyeden çıkış yapmak en kolay rotadır.
Önceden rezervasyon yaptırmak şartı ile 15 günde bir İstanbuldan Gaziantepe tır ile araç nakliyesi yapılmaktadır. Bu hizmetin bedeli ise 350 USDdir.

Suriye’de 3 yaş altındaki araçların ithalatında alınan vergiler yüksektir.

 

                              

 

TÜRKMENİSTAN
ÖZBEKİSTAN
KIRGIZSİSTAN
TACİKİSTAN
 
AFGANİSTAN

Yukarıdaki ülkelere araç götürmenin en kolay yolu, Ağrı Doğubeyazıt Türkiye sınır kapısından çıkıp İran üzerinden ilerlemektir.  İranda ortalama 200-250 USD transit geçiş ücreti alınmaktadır. Bu ülkelerin vatandaşlarına Türkiye’den araç alıp ülkelerinde satarak ticaret yapmalarını tavsiye ederiz. Zira bu ülkelerde hâlâ vergiler düşük ve ithalatta yaş sınırlaması uygulaması başlamamıştır.

 

ÜRDÜN
LİBYA
CEZAYİR

Akdeniz ve Körfez ülkelerine İstanbul limanlarından konteynır gemileri haftanın 5 günü sefer düzenlemektedir. Ortalama 20lik konteynır ile Ürdün, Libya ve Cezayire nakliye bedeli yaklaşık 750 USDdir. 2 araç alan 40 feet konteynır ile nakliye bedeli ise yaklaşık 1100-1200 USDdir. Yol süresi ortalama 5 gündür.

 

 

AVRUPA ÜLKELERİ

Avrupa ülkeleri için en uygun ve güvenilir rota İstanbula 250 km uzaklıktaki İpsala sınır kapısından çıkıp Yunanistan üzerinden devam etmek ve Yunanistandan Ro-Ro gemileri ile İtalyadan Avrupa ülkelerine geçmektir.  İtalya’ya kadar yakıt ve geçiş ücretleri dahil yaklaşık maliyet 600-700 Eurodur.

 

Tır ile yurtdışı araç nakliyesi yaklaşık 1000-1600 Eurodur. Tır seferleri İstanbul’dan –Almanya ve diğer Avrupa ülkelerine her hafta düzenli olarak yapılır. Deniz yolunu tercih edenler için; Hamburg, Rotterdam ve İngiltere Manchester’a 20 feetlik tek araç alan konteynır ile nakliye bedeli liman masrafları hariç yaklaşık 1200 Eurodur.

 

Lütfen firmamıza e-mail yazarken İNGİLİZCE-TÜRKÇE-ALMANCA ya da AZERİCE dillerinden birini kullanın. Diğer dillerdeki maillere ne yazık ki yanıt veremiyoruz.

 

Hizmetlerimizle ilgili soru sormak ya da bilgi almak için E-posta tuşuna tıklayıp açılan sayfaya mesajınızı yazabilirsiniz. Firmamızın uzmanları sorularınızı hemen yanıtlayacaktır. Ayrıca web sitemizdeki güncel bilgiler, teklifler ve yeni gelen araçlarla ilgili bilgiler e-mail adresinize gönderilecektir. 

 

Ziyaretiniz için çok teşekkür ediyoruz.

 

Saygılarımızla,
9ekim Car Export Trader

 

Tel: 0090 212 366 02 45
Email: 9ekim@9ekim.com
Web Site: www.9ekim.com

Yabancıdan yabancıya, Mavi plaka, Tax free car, Yabancıdan yabancıya araba gümrükleme, Araba nakliye, Otomobil nakliye, yabancıdan yabancıya araba satışı, yabancıdan yabancıya araç satışı, Evden eve uluslarası taşımacılık, yabancıdan araba oturum izni, diplomatik çalışma izni, Otomobil gümrük

Designed by: OrBiT